Zboží

Aby vaše miminko bylo v pohodě


Má-li se vám narodit miminko v dohledné době, možná jste si položili otázku, co by se dalo dělat udržitelněji, třeba právě přebalování. Jednorázové plínky jsou jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí, jsou v nich obsaženy plasty, jsou bělené, v přírodě se zcela nedokáží rozložit, i když zcela dokáží ochránit vaše miminko před nehodami.

pleny

Dá se to ale dělat i jinak, pokud se na to trochu zaměříte, zjistíte, že dnes existují kalhotkové látkové pleny, dokonce i v českých luzích a hájích se vyrábějí, takže můžete podpořit i lokální obchod a ekonomiku. Jedná se o skvělou vychytávku, která vaše miminko ochrání stejně jako klasická jednorázová plenka, jen s tím rozdílem, že tato vám vydrží mnohem déle. Budete totiž používat svrchní kalhotky, které jsou pratelné, a ještě se zábavnými motivy, a dokonce mají několik patentek proto, aby se uzpůsobily tomu, jak bude vaše dítko růst, takže vám vydrží delší dobu. Navíc rozhodně ušetříte, a ještě budete přebalovat udržitelným způsobem!

miminko

Od českých výrobců s názvem Děláme do plen si dokonce tyto plenky můžete vypůjčit, abyste si to vyzkoušeli. Jejich výhody jsou takové, že jsou prodyšné, voděodolné, neobsahují žádné chemické látky, které by akorát vaše miminko na jeho kůži dráždily, snížíte množství vyprodukovaného odpadu a vaše miminko se bude cítit jako v bavlnce. Funguje to tak, že si tedy pořídíte svrchní kalhotky a do nich budete vkládat takovou vkládací plenu, která bude zachycovat to nejhorší. Tato firma dokonce dále vyrábí i další vychytávky nebo i nezbytnosti, jako jsou fusaky do kočárků nebo různé doplňky ke kočárkům jako takovým, všechno s krásnými motivy, že budete mít radost a můžete si všechno pořídit v jednom motivu, například třeba i pytlíky na pleny. Můžete si objednat i praktickou sadu na první přebalování tohoto typu!

Mohlo by se vám také líbit...