Zboží

Dejte přednost českým sklářským výrobkům

Nový Bor je město v českolipském okrese, na úpatí Lužických hor, které jsou mnohými znalci tamní přírody považovány za jednu z nejkrásnějších lokalit České republiky. Horské oblasti severu naší země byly již v dávné minulosti významným nalezištěm křemičitého písku, a ten se stal výchozí surovinou pro výrobu skla. Sklárny tu vznikaly zejména v devatenáctém století, a to v úzkém pásu, táhnoucím se od Českého Švýcarska přes Lužické a Jizerské hory až do Krkonoš. Naleziště kvalitního křemičitého písku se objevovala zejména v údolích horských potoků a říček, kde byl písek vymletý vodou, a je ho tu pro sklářskou výrobu stále dostatek.

sklenice na vodu

Proč dát přednost českým sklárnám

Crystalex Nový Bor – mnozí z vás si možná ještě vybaví dobu socialismu, kdy Crystalex Nový Bor exceloval ve sklářském průmyslu a exportoval své výrobky do celého světa. Čeští skláři si tam již tehdy vybudovali velmi dobré jméno, a v této tradici se pokračuje dodnes. Tyto výrobky prvotřídní kvality ani nepotřebují mnoho reklamy, tu si zajišťují samy svým vzhledem a špičkovou jakostí.

sklenice na víno z křemičitého skla

Sklo neobsahuje olovo – veškeré novoborské sklo neobsahuje ani stopy olova, a proto je využitelné v potravinářském průmyslu, v medicíně, i v běžných domácnostech.

Výrobky jsou velmi precizní – jestliže držíte v ruce skleničky Skleněný shop, poháry, misky, vázy a dekorativní předměty zhotovené mistry skláři, máte pocit, že se jedná o naprosto dokonalý umělecký výtvor. Nikoho neurazíte, jestliže mu darujete jakýkoli z nich.

Do výroby zasahuje umělecký design -skláři jsou v první řadě umělci, říká se, že křemičité sklo má duši, a něco na tom zřejmě bude, protože tu mu vdechují právě ve sklárnách zodpovědní a šikovní lidé. Co výrobek, to skutečný skvost, stačí zalistovat v katalogu a nebudete vědět, který z nich si vybrat.

Přijatelná cena – a konečně sklo z českých skláren je cenově přijatelné prakticky pro každou domácnost, ať už si pořídíte sklenice na vodu či ovocné šťávy, anebo dáte přednost pohárům na víno.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dejte přednost českým sklářským výrobkům