Zboží

Dejte přednost českým sklářským výrobkům

Nový Bor je město v českolipském okrese, na úpatí Lužických hor, které jsou mnohými znalci tamní přírody považovány za jednu z nejkrásnějších lokalit České republiky. Horské oblasti severu naší země byly již v dávné minulosti významným nalezištěm křemičitého písku, a ten se stal výchozí surovinou pro výrobu skla. Sklárny tu vznikaly zejména v devatenáctém století, a to v úzkém pásu, táhnoucím se od Českého Švýcarska přes Lužické a Jizerské hory až do Krkonoš. Naleziště kvalitního křemičitého písku se objevovala zejména v údolích horských potoků a říček, kde byl písek vymletý vodou, a je ho tu pro sklářskou výrobu stále dostatek.

sklenice na vodu

Proč dát přednost českým sklárnám

Crystalex Nový Bor – mnozí z vás si možná ještě vybaví dobu socialismu, kdy Crystalex Nový Bor exceloval ve sklářském průmyslu a exportoval své výrobky do celého světa. Čeští skláři si tam již tehdy vybudovali velmi dobré jméno, a v této tradici se pokračuje dodnes. Tyto výrobky prvotřídní kvality ani nepotřebují mnoho reklamy, tu si zajišťují samy svým vzhledem a špičkovou jakostí.

sklenice na víno z křemičitého skla

Sklo neobsahuje olovo – veškeré novoborské sklo neobsahuje ani stopy olova, a proto je využitelné v potravinářském průmyslu, v medicíně, i v běžných domácnostech.

Výrobky jsou velmi precizní – jestliže držíte v ruce skleničky Skleněný shop, poháry, misky, vázy a dekorativní předměty zhotovené mistry skláři, máte pocit, že se jedná o naprosto dokonalý umělecký výtvor. Nikoho neurazíte, jestliže mu darujete jakýkoli z nich.

Do výroby zasahuje umělecký design -skláři jsou v první řadě umělci, říká se, že křemičité sklo má duši, a něco na tom zřejmě bude, protože tu mu vdechují právě ve sklárnách zodpovědní a šikovní lidé. Co výrobek, to skutečný skvost, stačí zalistovat v katalogu a nebudete vědět, který z nich si vybrat.

Přijatelná cena – a konečně sklo z českých skláren je cenově přijatelné prakticky pro každou domácnost, ať už si pořídíte sklenice na vodu či ovocné šťávy, anebo dáte přednost pohárům na víno.

Mohlo by se vám také líbit...