Business

Jaké situace vás opravňují k přivolání havarijní instalatérské služby


Úniky vody

Když vám praskne přívodní hadice od pračky a voda stříká po celé místnosti, je to sice havarijní situace, ale není to důvod, volat instalatéry kvůli této závadě v sobotu o půlnoci. Postačí uzavřít přívod vody k tlakové hadici a závadu pak řešit až v pondělí, v rámci běžné pracovní doby. Něco jiného je ale únik vody do podlahy v případě podlahového topení nebo do zdiva. Je to nebezpečné zejména z důvodu průniku vody do elektroinstalace, a v zásadě tu také jde o narušení stavební konstrukce a možné poškození či zničení bytového vybavení. Tehdy se nezdráhejte kontaktovat instalatéry pohotovost kdykoli.

instalatérské rozvody

Odpady a kanalizace

Zanesení odpadového potrubí také může být důvodem přivolání instalatéra mimo běžné pracovní hodiny. Kupříkladu ucpe-li se záchod, a nejde prorazit, a vy nemáte jinou možnost využívat toalety v jiných prostorách, a jsou-li v bytě například přítomny nemocné osoby, špatně pohybliví senioři nebo malé děti, tehdy je to jasný důvod přivolat instalatéra i v neděli večer. Jakmile je ve hře lidské zdraví, není tu o čem diskutovat.

rozvody vody

Topení

Zdraví ohrožující situace nastávají i při defektech topné soustavy v zimních měsících. Jedná se například o prasklá radiátorová tělesa, závady na plynovém kotli, neprůchodné potrubí ve stoupačkách atp. Vyskytne-li se takový problém v červenci, kupříkladu začne protékat voda z radiátoru, máte dost času přivolat instalatéra a rozhodně to nespěchá, ale co spěchá, je tentýž problém v lednu, při venkovních teplotách pod bodem mrazu.

Úniky plynu

Velmi nebezpečné jsou úniky plynu, zde příliš neotálejte a volejte havarijní servis ihned. A týká se to i úniků plynu mimo váš byt, zkrátka jakmile někde ucítíte plyn, a bude zjevné, že jde o havarijní situaci, anebo máte na ni silné podezření, raději zavolejte instalatéry, a případně i hasiče, dle závažnosti situace.

Mohlo by se vám také líbit...