Zboží

Levněji to nejde

Nakupování potravin i spotřebního zboží za plné ceny není umění. Umění je umět nakoupit vše co chcete a potřebujete a ještě přitom ušetřit. Mnoho lidí muselo během zdražování v posledních dvou letech změnit svoje nákupní návyky, a i ten, kdo letáky nebo akce nesledoval, s tím začal alespoň u některých položek. I oblečení velmi zdražilo a tak je lepší sledovat jestli se něco nedá koupit levněji. Někteří lidé mají celou spotřebu oblečení, jde hlavně o ty, kteří pracují manuálně, ať už v zaměstnání nebo ve volném čase. A konečně je tu početná skupina lidí, která je nízkopříjmová, a která si nemůže dovolit za jedno obyčejné tričko v obchodě dát několik stokorun.

oblečení ramínka

Jak to vyřešit?
Jestli nechcete nakupovat nové oblečení, které není vždy dostatečně kvalitní, ale chcete něco čeho vám nebude líto v případě poškození, nakupujte v second handech. Proč? Protože nabízí vše – trička, kalhoty, halenky, obleky, bundy, šaty i košile. Oblečete se tu všichni – rodiče i malé děti. Nosit obnošené oblečení není ostuda, dětem použité oblečení dáváme běžně, protože je snadno zašpiní nebo zničí, tak proč se tomu vyhýbat v dospělosti?

použité kalhoty

Nepoznáte že je nošené
Část lidí neví jak to funguje. Oblečení pochází většinou z kontejnerů, kde se použité oblečení sbírá. Odtud putuje do skladů, kde se třídí. Hezké věci se rozváží po obchodech a ty zničené se vyhodí. Stav oblečení určuje, zda second hand šaty ještě prodá, nebo jsou už nepoužitelné. Nemusíte se tedy bát, že byste kopii poškozené zboží. A co víc – můžete koupit dokonce i oblečení, které na sobě má cedulky z původního obchodu, protože oblečení na sobě ani nikdo neměl. I to se stává, že si někdo koupí kousek, který se mu nakonec nehodí, a tak jej pošle dál. Nestyďte se oblékat levněji alespoň na doma, ušetříte tak opravdu nemálo peněz, které můžete mít k dobru jinde.

Mohlo by se vám také líbit...