Zboží

Obujte si gladiátorky boty a pozorujte, co to udělá s muži kolem vás

Gladiátoři byli ve starověkém Římě jedněmi z nejsledovanějších osob. Na jejich zápasy se upínal zrak mnoha zvědavců a jistě je vám známo, že to nebyl zápas podobný sportovní aréně na olympijských hrách, ale byl to boj na život a na smrt. Být v jejich kůži by si jistě nepřál nikdo z vás, a pokud ano, tak spíše jen z neznalosti takového osudu.

Pro přežití gladiátora v aréně bylo důležité mít nejen v perfektním stavu svou výzbroj, ale také výstroj, kam kromě krunýře a helmice patřila i spolehlivá obuv – gladiátorky boty. Šlo o systém šněrování podél celého lýtka, který udržoval jinak poměrně tenké obutí ve stabilní poloze, a to i ve velmi vypjatých situacích.

noha na obličeji

Doba slavných gladiátorských arén je naštěstí ta tam a dnes už se nikde s tímto fenoménem nesetkáte, ale co z této doby přetrvalo dodnes, jsou právě zmiňované boty. Oblíbily si je paradoxně zejména ženy a vtiskly jim poněkud odlišnou podobu. Šněrování na obnažených lýtkách je totiž nesmírně sexy a muži z něj mnohdy nespustí oči. Představují si, jak šňůrky rozvazují, a jak se postupně více a více přibližují k ženské voňavé a potem prosolené pokožce. Polibky na holá lýtka to samozřejmě nikdy nekončí, a jak pokračuje dál milostná vášeň si jistě domyslíte sami.

dámská obuv

Gladiátoři nenosili vysoké podpatky

Jediný rozdíl mezi obuví ze starověkého Říma a těmi současnými modely je vysoký podpatek. Jestliže by si totiž žena obula sandálky s plochou podrážkou a vyzdobila je šněrováním, šlo by spíše o letní plážový model, vhodný k přehradě nebo na mořské pobřeží. Rozdíl mezi chůzí naboso a v této obuvi by byl téměř neznatelný a muže by to do rozpaků určitě neuvedlo. Stačí však sandál zvednout na patě o několik centimetrů a s většinou mužů to pořádně zacloumá.

Jistě nám dáte za pravdu, že ženská noha je nesmírně sexy právě ve chvíli, kdy si dotyčná stoupne na špičky a zdůrazní klenbu chodidla, protáhne nárt směrem vzhůru a zvýrazní kotník. Boty na podpatku zkrátka dovedou s mužskou myslí dělat divy a gladiátorky na podpatku v tomto směru rozhodně nejsou pozadu.

Mohlo by se vám také líbit...