Internet

Jistota je jistota


Pokud na to máte peníze a aspoň špetku odvahy a pokud vám dostatečně slouží zdraví a máte i další předpoklady, určitě aspoň někdy cestujete i do ciziny. A to třeba i jenom proto, abyste si tam odpočinuli od svých všedních starostí. A taková cizina nabízí nepřeberné množství způsobů, jak si oddechnout. Ale současně může být i zrádná. Kromě toho, co nám může hrozit i doma, jsou totiž v různých končinách i rizika specifická, a čím exotičtější a neznámější končina, tím víc je toho, co může člověka zaskočit nejen mile, ale i nemile. A když pak nastanou nějaké problémy, člověku to třeba i notně zkomplikuje jeho život. A to nejen proto, že se v cizí zemi tak dokonale nevyzná nebo tam není takový servis jako u nás, ale i proto, že tam nejednou bývají ceny pomoci pro cizince vysoké, ne-li přímo astronomické.

výpočet pojištění

Pokud tedy cestujeme, měli bychom si být vědomi i takového rizika. A měli bychom se připravit nejen na to pěkné, co tam zažijeme, ale i na možné komplikace. A ať míříme třeba do výše hor nebo naopak do mořských hlubin, nebo někam mezi to, měli bychom se určitě pojistit. Protože bez toho můžeme skončit i na pomyslném úplném dně. A to takovém, že přeneseně připomíná Mariánský příkop, onen známý nejhlubší podmořský příkop.

pojištění a pomoc

Takže jedete-li do ciziny, určitě byste neměli kromě jízdních dokladů, pasu, případně víza, uplatnitelných platebních prostředků a podobně zapomenout ani třeba na autopojištění nebo cestovní pojištění. A tato stejně jako další druhy pojištění si naštěstí není žádný problém sjednat. Že pojištění leze do peněz? Možná ano. Ale nedá se říci, že by to byl zbytečný výdaj. Protože při představě, kolik se toho může člověku někde stát a jak ho to může také ovlivnit, je to vlastně pakatel. Což mohu potvrdit. Protože už jsem byl také v daleké cizině přepaden a i relativně banální ošetření v nemocnici znamenalo pěkných pár tisíc. A to byla maličkost ve srovnání s tím, k čemu také může dojít.

Mohlo by se vám také líbit...