Internet

Cestujete rádi?

Všichni mají dovolenou v létě
Letní dovolená je pro nás běžná již desítky let. Každý si chce užít trochu sluníčka a klidu od práce a povinností, a proto často jezdíme na dovolenou k moři. Nejoblíbenější zemí je tradičně Chorvatsko, kam Češi jezdí trávit dovolenou již několik dekád. Láká nás to, že sem dojedeme autem za pár hodin, a že tuto zemi známe již díky svým rodičům a prarodičům, kteří nás sem brali už jako malé děti.

ostrov moře

Koho Chorvatsko omrzelo, ten má na výběr spoustu dalších míst. Populární je Španělsko, Řecko, Itálie nebo třeba Bulharsko, a z těch dražších je to Egypt. Mezi nejdražší místa patří třeba Maledivy, Bali, Zanzibar, Omán, Maroko nebo Emiráty. I do těchto míst se ale můžete dostat doslova za hubičku. Jak? Není to tak těžko jak to vypadá, ale nejspíš se sem budete muset vypravit mimo hlavní dovolenkovou sezonu.

Tento způsob cestování je vhodný spíše pro mladší lidi, kteří nemusí řešit cestování s dětmi a mohou jezdit kam zrovna chtějí a potřebují. Jde o to si sehnat levnou letenku i ubytování, a doslova za pár korun můžete navštívit i velmi luxusní destinace. Musíte ale počítat s tím že půjde spíše o výlet než o dovolenou, ale existují možnosti, jak tady strávit třeba celý měsíc. Levné cestování se stalo hitem na sociálních sítích a díky těmto cestovatelům můžete ušetřit desítky tisíc.

žena letiště

Lidé se svým umem najít levnou dopravu i ubytování rádi podělí, a vy díky jejich návodu můžete poznávat nová místa za daleko lepší ceny. Jen je potřeba všechno plánovat předem a hlavně nezapomínat na cestovní pojištění, bez kterého byste vůbec za hranice jezdit neměli. I za hranicemi vás může postihnout nemoc nebo úraz, a náklady na léčbu a ošetření mohou být až v řádu stovek tisíc korun. Před odjezdem si vždy nějaké pojištění sjednejte a cestujte v klidu. Užijte si nová místa naplno.

Mohlo by se vám také líbit...