Zboží

Pomocníci pro zahradu

Pokud máte vlastní pozemek, vlastní zahradu, tak víte, jak důležité mohou být plachty, fólie a netkané textilie. Jsou v různých provedeních a v různých velikostech a plní na našich zahradách nejrůznější funkce a úkoly. Netkané textilie můžete použít, když zakládáte záhonky. Jsou to vodopropustné textilie, které mají převážně za úkol zabránit růstu plevele. Plachtu rozložíte na zem, na ni se naveze hlína nebo mulčovací kůra a do toho se zasadí rostliny, které přes textilii mohou pouštět kořeny a dešťová voda se tam také nebude zadržovat, vsákne se do půdy.

fólie

Jiný druh fólií jsou takové, které nám v podstatě nahrazují skleník. Mají v sobě otvory, de kterých sadíme třeba jahody. Fólie udržuje vlhkost v půdě a zároveň brání růstu plevele okolo jahod.

Dalším druhem jsou plachty, které chrání náš majetek. A nemusí to být jen plachta, pod kterou schováme zahradní nábytek při dešti, ale i plachty, které používáme jako podložky, třeba pod nafukovací bazének pro vaše děti, ale i pro velký samonosný bazén, který tím chráníme před protržením o kámen či nerovnost terénu pod bazénem. Plachtu pod bazén můžete koupit např. u firmy Chlorito. Je to firma, která vám nabídne veškeré příslušenství, které může váš bazén potřebovat. Od samotného bazénu, po chemikálie, které se budou hodit, chcete-li mít v bazénu stále křišťálově čistou vodu.

nafukovací bazén

Máte rodinný domek a chcete se v létě na zahradě koupat? Pořiďte si bazén a nemusí to být velký zapuštěný bazén. Na kvalitní plachtě můžete mít i nafukovací bazén, ve kterém si v létě užijete spoustu radostí. Zahrada chce spoustu práce, a pokud existuje něco, co nám může pomoct jak s plevelem, tak s ochranou našeho majetku, proč toho nevyužít. Fólie, plachty či netkané textilie nabízí spoustu možností využití a je jen na vás, co všechno si o tom zjistíte a čeho využijete na své vlastní zahradě.

Mohlo by se vám také líbit...