Zboží

Bydlení pro rodiny s dětmi

Život je nepředvídatelný, a stejně tak mnoho lidí nepředvídalo, že dojde k takovému zdražení, kvůli kterému bude nedostupné to základní – bydlení. Nájmy stouply někde i o desítky procent, a stejně tak hypotéky. Když už si ale někdo vybírá kde bude bydlet, často vítězí vlastní rodinný dům. Vyvstává otázka zda jej postavit a nebo opravit nějaký starší domek. Na toto si každý musí odpovědět sám, ale existuje několik vodítek, která mohou s rozhodováním pomoct.

nový dům

Pro běžnou čtyřčlennou rodinu – tedy pár se dvěma dětmi bohatě stačí čtyřpokojový byt nebo dům. To že by mělo každé dítě svůj vlastní pokoj je i v dnešní době poměrně velký luxus, pokud zvážíme, že celá řada lidí bydlí i s dětmi ve dvoupokojovém bytě a na větší byt nemají prostředky.

Oprava staršího domu
Starší dům můžete sice sehnat i poměrně levně i se zahradou, ale riskujete, že během oprav vyjdou na povrch nepříjemné skutečnosti, které vám celou opravu mohou pořádně zdražit a samozřejmě také prodražit. U rekonstrukce se může stát vážně cokoliv, a proto je jednodušší stavět nový dům. Při dnešních cenách se dá postavit dům za slušnou cenu a navíc o adekvátní velikosti pro čtyřčlennou rodinu. Můžete si nechat postavit třeba bungalov 4+kk, který je pro běžnou rodinu více než dostačující. Je zbytečné stavět příliš velké domy, protože úměrně se zastavěnou plochou rostou i náklady na jeho údržbu.

starší dům

Stavba na klíč je jednou z cest jak si pořídit vlastní bydlení. Tuto cestu volí v současné době mnoho lidí, protože je to cesta jednoduchá a když si vyberete dobrou firmu, tak i krátká. Dřevostavby bývají realizované zhruba za několik týdnů, u zděných domů je to trochu delší doba, nicméně solidní stavební firma si dá záležet, aby vám dům dokončila a předala v termínu, který máte sjednaný ve smlouvě. I přes zdražení některé firmy nabízí domy za solidní ceny, tak proč zůstávat v nájmu?

Mohlo by se vám také líbit...