Dovolená

Tallin

Tallin je hlavním městem Estonska a určitě stojí ho navštívit.  Tallin je přímořské město. V Tallinu můžete obdivovat nejvyšší věž celého Estonska Televizní věž. Měří 314 m a pokud na ni vylezete, můžete vidět až do sousedního Finska. Když už jsme u těch rozhleden, doporučuji věnovat pozornost Vyhlídce Kohtuotsa. Tato vyhlídka se těší popularitě jak místních, tak i turistů. Nachází se ve čtvrti Toompea a nutno zmínit, že tato čtvrť je geograficky nejvýše položená v tomto městě. Odsud se vám naskytne jeden z nejhezčích výhledů na metropoli. Zajímavá je rovněž věž kostela sv. Olafa a to tím, že má 258 schodů.

město

Pokud je vyjdete, tak za odměnu se vám naskytne krásný pohled na Tallin. Tato kostelní věž měří 124 metrů.  Kostel je věnován králi Norska Olafovi II. Ale nicméně se k němu traduje pověst. Architektem tohoto kostela byl Olaf (architekt – nikoli norský král). Olaf nikterak nevěnoval pozornost proroctví, že dokončení stavby mu bude osudným. Když byla budova dokončena, Olaf spadl z věže a zemřel. Z jeho úst mu vyskočila ropucha a vylezl had. Pokud máte rádi promenádu podél moře, určitě navštivte Čtvrť Piritu. Krom písčité pláže podél moře, kde se dá krásně relaxovat, opalovat v letním počasí a podobně, si zde můžete prohlédnout například sochu Rusalky či ruiny starodávného kláštera.

tallinn

My máme Karlův most, Estonci mají Pasáž sv. Kateřiny. Jedná se o starodávnou uličku plnou atmosféry, kde si můžete pořídit originální suvenýry a obdivovat umělce při jejich tvorbě. Šperky, klobouky, hedvábné šály… To vše je zde k mání! Kdysi dřevěné domky námořníků, nyní hipsterská část města Čtvrť Kalamaja s areálem Telliskivi plná kaváren, barů. restaurací a obchodů s designovým zbožím by se vám mohla líbit. A kam dále?  Pro odpočinek určitě je dobrý Kalev Spa Hotel & Waterpark. Krom ubytování si zde užijete wellness, Spa a dva krásné bazény včetně aquaparku. Tak co, necháte se rozmazlovat?

Mohlo by se vám také líbit...