Business

Vyklízení s tříděním věcí domu po rodičích


Přenechali vám vaši rodiče rodinný dům a odstěhovali se na chatu nebo do městského bytu? Budete tu hospodařit úsporně a plánujete výstavbu krbu a podlahového topení, s čímž se dá ušetřit nemalý obnos? Pak vám můžeme jen gratulovat. Odstěhovat se z města na venkov znamená významně potlačit stres, a již to je samo o sobě důvodem k oslavě.

loď s kontejnery

Přenechání rodinného domu však může přinášet do života jisté nepříjemnosti, v první řadě musíte vyřešit třídění věcí a vyklízení prostor. Rodiče tu totiž mohli během života nashromáždit některé předměty, co by se vám mohly hodit, a naopak tu po sobě zanechat ty, co spíše patří do sběrného dvora. Každopádně vám to příliš neusnadní stěhování, protože je třeba nejprve vše někam odnést, a následně vytřídit. Ale kde a kam?

skladový kontejner

Zkuste to s kontejnerem

Znáte ty obří plechové lodní obludy, co navrstvené na sobě putují tisíce kilometrů daleko, třeba na druhý konec světa? Pak by jeden z nich mohl doputovat až k vám. Možná i původem z Filipín, skrze firmu, která zajišťuje pronájem kontejnerů v Praze https://www.otpsklady.cz/. Kontejnery jsou poměrně robustní boxy s plechovými vraty, uzamykatelnými a zajištěnými petlicemi proti krádeži. Uvnitř jsou vaše věci v bezpečí i před povětrnostními vlivy a nemusíte mít obavy uložit dovnitř třeba starožitný nábytek.

Podstatnou výhodou je, že si skladový kontejner necháte přistavět hned vedle domu, nemusíte pak nikam daleko dojíždět a převážet věci sem a tam. Jejich třídění pak díky tomu proběhne rychle a snadno.

Do jednoho kontejneru se vejde zhruba 37 krychlových metrů nákladu, to je odhadem jeden velký obývací pokoj, takže při troše snahy byste tam mohli vyskládat i celý dvoupokojový byt bez kuchyňské linky. Kontejnerů je samozřejmě možné objednat více najednou, anebo využít pronájmu dvojnásobně dlouhého, dvanáctimetrového boxu. Délku pronájmu si pak určíte na základě dohody s pronajímatelem.

Mohlo by se vám také líbit...