Business

Aby byly střechy červené

Možná vám to přijde podivné nebo vtipné, ale v hlavním městě Madeiry, což je Funchal, mají lidé povinnost, mít na svém domku červenou střechu. Ne v celém městě, ale v části, nad kterou je lanovka a turisté se tak koukají na střechy domů. Zvláštní? Možná, ale pro turisty je to pohled opravdu krásný. A nutno říct, že jim na červenou střechu přispívá město.

střechy

Starat se o svou střechu bychom se ale měli nejen z estetického hlediska. Na střeše, ať na rovné nebo šikmé se zachycují nejrůznější semena rostlin, někdy je tam ve svém trusu zanesou ptáci a na střeše vám někdy doslova může vyrůst strom. Větší problém ale bývá s mechem, který může začít růst na stranách střechy, kde celý den slunce moc nesvítí a tak je tam trvale vlhko, což je pro mechy životodárné.

Očistit střechu od mechu můžete pochopitelně sami, ale máte k tomu potřebné vybavení? Nejen plošinu, z které se pohodlně na střechu dostanete, ale také čistící nástroje, většinou tlakovou vodu a hlavně chemické prostředky, které po nástřiku střechy zabrání dalšímu zarůstání mechem. Někdy to bez chemie zkrátka nejde. No a pokud tohle všechno nemáte a navíc třeba máte závratě z výšek, potřebujete najít firmu, která provádí čištění střech od mechu.

střechy

Už nemusíte hledat! Máme firmu přímo pro vaše potřeby. Firma umí vyčistit všechny typy střešních krytin. Ty po očištění zůstanou bez poškození a budou i nadále chránit sucho ve vašem domě. Příroda si vždy najde cestičku, jak tam nechat vyrůst semínko a támhle mechový porost. Jenže ne všude chceme, aby nám příroda rostla, třeba střecha není vhodným místem. Z těchto míst musíme traviny a mechy čas od času odstranit a povrchy očistit. Bydlet v domku s červenou střechou, která bude zářit do okolí, to je vaše vizitka. A také záruka, že střecha bude plnit svou funkci a bude chránit váš dům.

Mohlo by se vám také líbit...