Business

Choďte k zubaři beze strachu

Někdo trpí strachem ze zubaře, a takových lidí není zrovna málo. Zubař není zrovna ten, ke kterému bychom chodili s radostí a s úsměvem. Nejenom že se bojíme pěkně mastných účtů za ošetření, ale také bolesti, která by nás mohla čekat. Nutno říct, že u některých jedinců se strach ze zubaře postupně změnil až v těžko zvladatelnou fóbii. A tyto případy jsou častějším, než si myslíte.

zubařské křeslo

Ovšem takový strach a fóbie nám může vážně ovlivnit život. Takový lidé se opravdu jen stěží donutí navštěvovat zubaře pravidelně. To vede k zanedbání zubní prevence a pozdějšímu rozvoji zubních onemocnění. To vás bude poté stát nejen více peněz a času, ale je tu i potencionální rizik, že vás bude ošetření více bolet, než kdybyste chodili na prohlídky pravidelně a pak by vám zubař opravoval maximálně malý zubní kaz.

Dnes už je zubařské ošetření úplně na jiné úrovni, než tomu bylo dříve. Zubaři si již uvědomili, že jednou z nejdůležitějších věcí je komfort pacienta a to, aby při ošetření netrpěl bolestí. Jsou také zvyklí na bojácné pacienty a jsou připraveni jim pomoci překonat pociťující úzkosti. Poznáte to i na tom, že mnoho zubařů změnilo své ordinace a čekárny tak, aby byli přívětivější pro jejich pacienty, měli tam pohodlí a snaží se tím odstranit jejich strach již při vstupu.

zubař

Zubaři navíc dnes už opravdu neprovádí bolestivé zákroky bez umrtvení. Pokud vás čeká něco, co by mohlo bolet, dostanete znecitlivující gel, který vám znecitliví místo, do kterého poté dostanete injekci. Ta sama o sobě není opravdu téměř vůbec bolestivá.

Pokud pociťujete strach, nebojte se si o tom se svým zubařem promluvit a říct mu, jaké máte pocity. U dobrého stomatologa se setkáte s pochopením a můžete společně pracovat na odstranění vašeho strachu. Některé kliniky se přímo specializují na ošetřování zubů bez bolesti, například bezbolestné ošetření zubů Praha.

Mohlo by se vám také líbit...