Business

Co nám přináší nejvyšší hora Austrálie a Oceánie


Pokud máme zájem o skutečně exotickou lokalitu, pak se do výběru bezpochyby dostane i ostrov Nová Guinea. Ačkoliv tato neměla v minulosti zrovna ideální pověst, zejména kvůli místním domorodým obyvatelům, dnes patří k vyhledávaným turistickým cílům. Jednou z věcí, které nás zde mohou zajímat, je i nejvyšší hora Austrálie a Oceánie, ať už za ni považujeme Puncak Jaya nebo Mount Wilhelm. Obě se nachází ve stejném pohoří, byť na území dvou různých států. Obě však představují zajímavé lokality.

endemický druh holuba

Nelze se také nezmínit o zdejší floře a fauně. I ta je vzhledem k dlouhodobé izolaci velmi unikátní. Je to jedno z mála míst na světě, kde přirozeně najdeme vačnatce. Najdeme zde například wallaby nebo klokany. Také tu můžeme vzácně narazit také na vombaty. Nesmírně zajímaví jsou i ptáci. Ti jsou velmi často pestrobarevní, mnohdy také modře zbarvení. A když uvážíme, jak je modrá barva v přírodě vzácná, zvláště mezi živočichy, je to rozhodně něco, co stojí za pozornost.

guinejský wallaby

Na své si přijdou i milovníci kultury, neboť se zde ještě nachází původní obyvatelé, byť tito již nepraktikují lidožroutství. Návštěva jejich vesnic je tedy poměrně bezpečná, zvláště pokud sebou budete mít průvodce. Problémy může dělat jazyk, neboť ačkoliv ve velkých městech se domluvíte angličtinou prakticky bez potíží, právě v domorodých vesnicích můžete poněkud narazit. Proto se doporučuje mít sebou i tlumočníka.

Tento ostrov se rozhodně vyplatí navštívit v době domorodých slavností, kdy si můžete užít festivalů, pořádaných prakticky po celém ostrově. Jedná se o jedinečný zážitek, který jinde nenajdete. Pokud vás takovéto věci zajímají, rozhodně si svou dovolenou naplánujte v příslušném termínu. Je tedy jasné, že Nová Guinea patří k jedněm z nejlepších, byť prozatím jen málo turisticky vyhledávaným destinacím (tedy alespoň v porovnání s těmi známějšími). Je však pravděpodobné, že její popularita bude jen růst, a bude tam cestovat stále více lidí.

Mohlo by se vám také líbit...