Moto

Nehoda na motorce

Vždycky jsem si říkala, že motorka je opravdu něco, čeho by se asi každý člověk měl bát. Tohle vám ihned popíšu, protože si vzpomínám také na svou kamarádku, která kdysi měla motorku a měla na tom potom vážný úraz. Moje kamarádka si pořídila motorku, o které opravdu hodně dlouho snila. A protože její rodiče chtěli své dceři splnit opravdu každé přání, tak své dceři dovolili to, bys udělala řidičský průkaz na motorku, i když se jim to vůbec nelíbilo, ale nakonec se jí to opravdu snažili rozmluvit. A to mé kamarádce v té doby bylo asi sedmnáct let. Všichni víme, že na lehkou motorku si člověk může udělat řidičský průkaz už v šestnácti letech.

Přítel rád jezdí na motorce.

Myslím si, že možná už i v patnácti letech. Takže když moje kamarádka potom udělala úspěšně řidičský průkaz na motorku, tak jsem s ní velice ráda jezdila. Jenomže to by nebyli moji přecitlivělí rodiče, aby mi tohle zakazovali. Moji rodiče mi stále dokola říkali a opakovali, jak je motorka opravdu nebezpečná. A že bych na ni vůbec neměla s nikým jezdit. A ne vůbec s mou kamarádkou, která má opravdu čerstvý řidičák. Říká se tomu, že ještě razítko na tom řidičáku ani neuschlo. Je to tak zvaný mokrý řidičský průkaz. Jenomže já jsem si nedala říct a opravdu hodně mě bavilo to, že můžu se svou kamarádkou jezdit na motorce. Jezdily jsme na výlety.

Z motorek mám strach.

Jenomže jednoho dne, když kamarádka jela za mnou, tak jela asi nějak moc rychle a do zatáčky to nezvládla a vybourala se. A bohužel moje kamarádka byla asi tři týdny v kómatu, než se z toho pořádně dostala. Byla jsem z toho velmi v šoku, protože na tohle jsem vůbec nikdy nemyslela, že se tohle může stát. A od té doby jsem už na motorku nikdy nesedla ani jako spolujezdec. A dodnes se bojím. Motorky jsou pro mě nebezpečné a mám z nich veliký respekt. A moje kamarádka Tak ta už také na svou motorku vůbec nesedla a raději se rozhodla, že svou zrádnou motorku prodá. 

Mohlo by se vám také líbit...