Business

České Budějovice vám umožní prožít dovolenou snů

Představte si, že vám někdo nabídne ubytování České Budějovice levně, na okraji města v blízkosti parku Stromovka, odkud je to zároveň jen pár minut pěší chůze do historického jádra s Černou věží a náměstím Přemysla Otakara II. Samotná lokalita městského parku je velmi klidná, ovšem máte-li zájem, je možno poznávat tento kraj i dobrodružnějším způsobem, například prostřednictvím sportovních aktivit.

soutok Vltavy a Malše v Českých Budějovicích

In-line bruslení – jihočeská metropole je díky své poloze a ploché Českobudějovické pánvi ideálním terénem pro in-line bruslaře. Ti mohou využít jednu z nejoblíbenějších cyklotras v republice a vydat se podél Vltavy k zámku v Hluboké nad Vltavou. Vzdálenost zámku od budějovického centra je deset kilometrů, což je optimální trasa na sobotní odpoledne, případně ve spojení s návštěvou některé vhodné restaurace.

hrad Rožmberk nad Vltavou

Jízda podél Vltavy opačným směrem – horní tok Vltavy je velmi lákavým cílem mnoha romanticky založených jedinců, neboť je okolí řeky tak malebné, až se vám z něj bude tajit dech. Vyplatí se usednout na kolo a sjet si úsek z Loučovic přes Čertovy proudy do Vyššího Brodu, k hradu Rožmberk nad Vltavou a dále do Českého Krumlova, ke klášteru Zlatá Koruna a ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Kdo to tu nezná, bude možná překvapen, jak kouzelná dokáže být Vltava a její bezprostřední okolí, a možná, že takový člověk i rychleji pochopí, proč právě na Vltavu se sjíždí statisíce vodáků rok co rok.

Vltava na kánoi – kdo spatří v sedle jízdního kola údolí Vltavy, její rozkošné meandry, hluboce zaříznuté do jehličnatého lesa, možná zatouží usednout do kánoe a zařadit se mezi vodáky. Pokud to chcete provést, doporučujeme raději využít konec měsíce června anebo naopak konec prázdnin na přelomu srpna a září, kdy je zde klidněji, a kdy se vám tu zřejmě nestane to, že byste čekali hodinu na splutí jezu anebo v rožmberském kempu bylo namísto pěti set osob, což je jeho maximální kapacita, rovných tisíc pět set lidí.

Mohlo by se vám také líbit...