Internet

Nejvyšší hory Evropy nemusíte znát nazpaměť

Jak dobří jste v zeměpisu? Kdyby se vás někdo zeptal, jaká je nejvyšší hora Evropy, nebo alespoň ve kterém pohoří ji najdete, dokázali byste na to správně odpovědět? Pokud ne, nemusíte být z toho smutní a zkroušení, není totiž podstatné znát takové informace nazpaměť, pokud je zrovna k něčemu nechcete využít, důležitější pro vás je vědět, jaké hory si vybrat na dovolenou, aby vás oslovilo tamní prostředí, a měli jste z vašeho výletu dobrý pocit.

krása Šumavy

Krkonoše – do Krkonoš se vypravujte nejlépe mimo hlavní sezóny, tedy nejlépe v květnu, v červnu, na konci srpna či v září. V zimě je tu spousta lyžařů a v létě zas mnoho pěších turistů a cyklistů, kteří by vám mohli pokazit celkový dojem a navodit spíše stres, než relax. Doporučit bychom vám tu mohli pramen Labe, Mumlavský vodopád, Zlaté návrší, Harrachovy kameny, Sněžku a Luční horu.

zalesněná Šumava

Jeseníky – Hrubý Jeseník vyniká několika zvláštnostmi. Převahou osídlení v hluboce zaříznutých údolích kolem potoků a říček a také úžasným klidem a nejčistším ovzduším ve Střední Evropě. Jistě vás osloví stezka podél Bílé Opavy, výstup na Praděd, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně a lázeňská obec Karlova Studánka, kde se natáčel film „S tebou mě baví svět“.

Šumava – nežli vstoupíte do hlubokých šumavských hvozdů a půjdete po stopách „Krále Šumavy“, využijte raději nejkrásnějších vyhlídek. Jednu z nich objevíte nad Novou Pecí nad Lipnem, v oblasti zvané Jelení vrchy. Odtud se vydejte na kole podél Schwarzenberského plavebního kanálu až k Lipnu a nebudete litovat. Od lipenské přehradní hráze pak můžete pokračovat Čertovými proudy do Vyššího Brodu, a máte-li zájem a alespoň trochu dobrodružnou povahu, pronajměte si loď a splujte z kempu ve Vyšším Brodě Vltavu až ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Možná, že to bude vaše nejkrásnější dovolená v dosavadním životě.

Mohlo by se vám také líbit...